Wednesday, March 12, 2014

SPARKLY NAILS



Vec jako dugo zelim da vam pokazem jednu od mojih najdrazih kombinacija "folije" i sljokica. Ovakav manikir cesto nosim, uveseljava mi "obicne" dane unoseci u njih neku ludu praznicnu euforiju ;) Iako ce neke od vas sigurno pomisliti kako je ovo previse veselo, ja smatram da bi bas ovakav manikir trebalo svaka od nas da nosi tokom onih sumornih dana, kada vam se sve cini naizgled sivo i nemate volje da ustanete i jedino sto biste zelele je da ceo dan provedete umotane u cebence uz omiljene filmove.





Za kreiranje ovog svetlucavog manikira koristila sam:

  • China Glaze Strong Adhesion,
  • Sephora Mirror, Mirror (dva sloja),
  • China Glaze Pizzazz (jedan, tanji sloj od sredine nokatne ploce, a onda sam nanela drugi sloj, kada se prethodni u potpunosti osusio na sam vrh nokatne ploce, u cilju postizanja gradient efekta).
*S obzirom da se ovi lakovi jako brzo suse i imaju izuzetno sjajan finis, nisam koristila Top Coat.



Sephora Mirror, Mirror srebrni lak za nokte koji pruza efekat folije je cisto savrsenstvo. Vrlo pigmentovan, kao inace svi Sephora lakovi za nokte koje imam, vec sa prvim slojem pruza sasvim dobru pokrivenost nokatne ploce, ali za nesto jaci efekat dva tanja sloja su dovoljna za atraktivan izgled. Vrlo lepo izgleda kada se nanese samostalno, ali isto tako predstavlja savrsenu osnovu za najrazlicitije i najmastovitije manikire.
Regularna cena ovih lakova iznosi oko 520 dinara za samo 5 ml, ali ovo je staro pakovanje i kupljen je na snizanju za oko 240 dinara.



China Glaze Pizzazz je jedan od mojih omiljenih glitter lakova ikada. Jako gusta formula, glitter se lepo i vrlo lako rasporedjuje po nokatnoj ploci, brzo se susi i nije potreban Top Coat, jer lepo glitter prijanja na nokat i ne strci. Sastoji se od plavih, zelenih, pink, narandzastih, zutih i srebrnih sljokica razlicite velicine. Pizzazz ste, takodje, mogli da vidite i u OVOM postu.
Dolazi u bocici od 14 ml, po ceni od oko 390 dinara.
Kao sto verovatno vec svi znate, China Glaze lakove za nokte mozete kupiti u Alexandar Cosmetics-u, kao i u distributivnim centrima A.C.-a, kao i u Usce Shopping Centru.






Sve fotografije nastale su na direktnom, prirodnom, dnevnom svetlu.






Nadam se da i vi volite razigrane, svetlucave noktice bas kao i ja <3 Ukoliko smatrate da nesto ovakvo nije za vas, probajte i dozvolite ovim raznobojnim, ludim konfeticama da vas razvesele i ulepsaju vam dan <3



Love,
Marija

Friday, March 7, 2014

FEBRUARY FAVORITES

Iako je februar najkraci mesec u toku cele godine, meni je ovaj februar bio prepun raznih, zanimljivih dogadjaja, a to je jos jedan od razloga sto mi je prosao munjevitom brzinom. Jako malo slobodnog vremena, puno obaveza, ucenja, planova, ali sve u svemu, nikada nisam bila srecnija ni zadovoljnija. Ovo je period mnogih promena u mom zivotu i osecam se jako ispunjeno i po prvi put imam osecaj da neke stvari dolaze polako na svoje mesto. Ne bih previse da vas davim nekim licnim stvarima, ali eto, zelela sam da podelim sa vama svoje trenutno raspolozenje ;) Nego, da se vratimo na favorite proteklog meseca...sta sam to novo otkrila i sta me je odusevilo, otkrijte u nastavku ;)


Mixa Soothing Toner za reaktivnu i osetljivu kozu lica sam otkrila nedavno, kada sam osetila da mi lice izgleda pomalo umorno i suvo nakon umivanja. Ovaj losion sadrzi "dejonizovanu" vodu, obogacenu ruzinim ekstraktom. Osvezava i razbudjuje lice, a meni posebno prija nakon jutarnjeg umivanja. Poseduje prijatan miris ruze. Ne sadrzi alkohol ni parabene, pa je pogodan za vrlo osetljivu kozu. Moja koza je kombinovana, ali ponekad se javi osecaj zatezanja koji zna da bude vrlo neprijatan. Nekada se cak i masti vise nego sto je uobicajeno, tako da mi je ovaj tonik fenomenalno resenje kada osetim da mi je koza iz nekog razloga dehidrirana. Ja ne osecam potrebu za ispiranjem nakon upotrebe, ali ako imate kozu koja ima tendenciju prekomernog lucenja sebuma, mozda ce vam se uciniti kao da je koza lepljiva i da cete pozeleti da ga isperete. Sa mojom to nije slucaj, vec je nezna na dodir i spremna za nanosenje dnevne kreme. Jedina mana ovom toniku je pumpica koja izbacuje previse tecnosti u velikom mlazu, pa se prilicno brzo trosi. Cesto mi se desi i da kad pokusam da tonik stavim direktno na tufer tecnost ode u drugom pravcu, odnosno preko tufera isprskam sebe :D Hahaha...desava se ;)
Mixa tonik za lice mozete kupiti u Lilly i Dm drogerijama po ceni od oko 400 dinara, za 200ml.



L'oreal Paris Telescopic Extra-Black maskara je maskara za koju sa sigurnoscu mogu da tvrdim da je ubedljivo najbolja na nasem trzistu. Koristim je od kako se pojavila kod nas i do sad nisam probala bolju. Secam se, kada se pojavila bila je pristupacna, ali kako su poceli bezobrazno da joj dizu cenu koja uopste nije u rangu drogerijskih brendova, jedno vreme sam prestala da je kupujem i tada sam presla na Maybelline, koje su za izdvojen novac sasvim solidnog kvaliteta. Razdvaja trepavice bez ikakve muke, jednu po jednu, pruza im onaj glamurozni izgled vestackih trepavica. Jedna od retkih koja se sa lakocom nadogradjuje, bez grudvica, pruzajuci trepavicama onaj zavodljivi glossy look koji ja obozavam. Trepavice su ekstremno crne i produzene. Poseduje najsavrseniju cetkicu, tzv.cesljic. Predstavicu je detaljnije u posebnom postu, jer predstavlja jedan od mojih HG proizvoda.
Ukoliko vas je ova maskara zainteresovala, a niste je do sada probale, mozete je kupiti u drogerijama po ceni od "skromnih" 1700 dinara, a ja sam je kupila na nedavnom snizenju po ceni od 1200 dinara. Ponovo sam joj se vratila i setila se zasto sam je toliko volela i bila joj verna godinama. Mislim da je vise necu menjati, definitivno ;)


Jonson's Baby Shampoo sa relaksirajucim mirisom lavande je pravo otkrice za ciscenje mojih cetkica za sminkanje. Super nezna formula koja lako otklanja masne tragove sa cetkica, poput tecnog pudera i korektora, ostavljajuci ih neznim i mirisnim (vrlo blag miris je u pitanju). Ranije sam koristila antibakterijske sapune, pa sam zelela da probam Allin cistac cetkica, ali nakon nekih recenzija sam ipak odustala i odlucila da probam ove sampone.
Jonson's sampone mozete kupiti u drogerijama, mega i hiper marketima, po ceni od oko 200 dinara, za 200 ml sampona.


Just Cavalli I Love Her je parfem na koji je mirisao ceo februar. Mirisna nota koja mi je najvise prijala, slatkasta i topla. Svidja mi se kako se miris razvija na mojoj kozi i iako ga mnoge devojke ne vole, ja ga volim i cesto mu se vracam.



O Garnier Neo Antiperspirantima u formi suve kreme sam vam vec pisala u OVOM postu, pa ne bih da se ponavljam. Ova tri mirisa su mi se najvise dopala i koristila sam ih tokom celog meseca. Mojoj kozi prijaju i jednostavno sam ih zavolela.


Lakici, lakici...ovo su bocice koje su me uveseljavale prethodnog meseca, vrlo cesto su bile na mojim nokticima, a nesto vise o njima bice u nekim od narednih postova gde cu vam ih lepo predstaviti sa puno fotografija, kako ste vec navikle. U pitanju su OPI You're Such A Budapest, Golden Rose Holiday #83, #51 i #82.


Sally Hansen Nailgrowth Miracle Serum predstavlja koncentrovanu formulu bogatu peptidima koja ubrzava rast noktiju. Redovnom upotrebom nokti postaju otporniji na ostecenja, ubrzava rast noktiju, a zanoktice postaju neverovatno nezne i negovane. Dolazi u zlatnoj bocici vrlo luksuznog izgleda. Ono sto sam ja nasla kao manu ovom serumu je vrlo ne prakticno pakovanje. Kada sam otvorila kutiju, mislila sam da izgleda kao obican lak za nokte, sa cetkicom kojom se serum nanosi. Medjutim, odvojeno sam dobila pipetu kojom je nemoguce rukovati. Kada je gurnem u bocicu i pokusam da istisnem serum kako bih ga nanela na nokte, pipeta se napuni vazduhom i nemoguce je koristiti je. Jedini nacin je da sa povrsine pipete nanesem serum i na taj nacin vrsi funkciju obicnog stapica. Eto, bar je kod mene takav slucaj. Mislim da su mogli ovo malo bolje da osmisle. Sto se samog seruma tice, formula je nekako zelatinasta, vise vodenasta i ni malo masna, iako sam ja ocekivala da ce takva biti. Nakon nanosenja ja osecam blago prodiranje seruma u nokat, ali zaista. Iz tog razloga imam osecaj da je prilicno jak i da deluje dubinski. Nakon dve nedelje koriscenja primetila sam da su mi nokti brze rasli i da su bili nesto jaci nego inace (iako prirodno imam jake nokte koji brzo rastu).
Ovaj serum kupila sam u Sephori po ceni od oko 1300 dinara za 11ml. Primetila sam da u ponudi imaju razne serume, za razlicite potrebe noktiju, pa ukoliko vas je ovaj serum zainteresovao, pogledajte i ostatak ponude kada se nadjete u Sephori, sigurna sam da cete naci nesto za svoje noktice.



*Pipeta koja nije bas savrsena, jer ne vrsi dobro svoju funkciju :(



*Lista sastojaka Nailgrowth Miracle seruma

I za kraj, pesma koja je uveseljavala ceo moj februar, uz koju je nemoguce ostati mirnog tela. Fenomenalni Pharrell Williams i Happy <3



Da li ste probale neke od mojih februarskih favorita?


Zelim vam lep i uspesan mart <3

Love,
Marija

Wednesday, March 5, 2014

HEAD IN THE CLOUDS SLAVI PRVI RODJENDAN!!!

Pre tacno godinu dana, sedeci ususkana u svoje omiljeno cebence za lap topom, sa toplom kafom u ruci i podrskom svog decka bez kog nista ne bi bilo isto u mom zivotu, nastao je blog HeadInTheClouds. Slusajuci pesmu od Alicia Keys "Girl On Fire" i mog najdrazeg dela "...She got her head in the clouds, and she's not backing down..." moj blog dobio je svoje ime. Tada nisam imala velike planove, bila je prisutna samo neopisiva zelja da sa svojim citaocima podelim jedan mali delic svog zivota, svoja iskustva, odusevljenja i razocarenja proizvodima koje sam imala priliku da probam.
Dve godine pre pocetka pisanja bloga, redovno sam pratila mnoge blogove, kako fashion tako i beauty, mnoge YouTube gurue i u jednom trenutku to mi nije bilo dovoljno. Pozelela sam da imam neki svoj kutak, jer sam smatrala da imam mnogo toga da podelim sa drugim devojkama.
Tudja iskustva i recenzije su mi pomogle da otkrijem mnostvo divnih proizvoda koje mozda nikada ne bih kupila, iz razloga sto za njih nisam znala ili mi nisu delovali obecavajuce. Probala sam mnogo razlicitih preparata za negu celog tela, mnogo kozmetickih proizvoda, ali uvek sam u potrazi za necim novim, sto ce me oduseviti i zbog toga testiram za vas sve ono sto mi se ucini zanimljivim. Iskreno se nadam da ce nekome moja iskustva pomoci u odabiru i promasene kupovine svesti na minimum. To je glavni razlog zbog kojeg Head In The Clouds postoji.
Tu su, naravno, i lepa druzenja sa blogodrugaricama, kako virtuelno, tako i "stvarno" ;) Sve u svemu, kada se sabere i oduzme, pisanje bloga mi je u velikoj meri promenilo zivot. Dani su mi postali ispunjeniji, zivot kreativniji i zanimljiviji. I sada, godinu dana kasnije, pitam se zbog cega ranije nisam pocela da pisem...



Zelim da se zahvalim svima vama koji izdvajate svoje dragoceno vreme citajuci moje postove, na svakom vasem komentaru, podrsci, na svim lepim, iskrenim recima kojima mi samo dajete snagu da  HeadInTheClouds bude jos kvalitetniji i bolji.


Uskoro vam spremam pokloncice kao mali znak zahvalnosti sto ste tu, uz Head In The Clouds, ali bicete vec obavestene o svemu u nekom od narednih postova ;)  Do tad, nadam se da se citamo i druzimo i dalje <3.
Ljubim vas sve puno i saljem vam virtuelne kolacice, da proslavimo zajedno :)



Love,
Marija

Friday, February 28, 2014

BLACK AND WHITE

U poslednje vreme nisam imala bas puno vremena za slikanje outfita, a zelim puno toga da vam pokazem. Dajem sve od sebe da ne zapostavim blog i koliko god mi vreme dozvoljava odrzim neki kontinuitet u objavljivanju postova.
Danas vam donosim jedan jednostavan i udoban outfit nosen tokom jedne opustene popodnevne setnje i uzivanju u slobodnom danu koji sam duuugoooo cekala ;)
































I wore:
Coat-Mango
Sweater-Terranova
Leggings-Mango
T-shirt-Bershka
Boots-Aldo
Bag-Zara
Scurf-New Yorker
Beanie-New Yorker
Necklace-Terranova
Silver rings
Bracelets-Accesorize, from Greece, gifts
Nails-Golden Rose Holiday #83
Lips- Revlon Lipstick Superlative #23

Love,
Marija