Saturday, May 3, 2014

MOJI UTISCI SA SAJMA KOZMETIKE

Prethodnog vikenda, tacnije 26. i 27. aprila u hali 2 beogradskog sajma odrzan je sajam kozmetike "Dodir Pariza". Verujem da ste sve vi, koje brinete o sebi i svom izgledu posetile sajam, kao i da ste uzivale u kupovini. Ja sam sajam posetila prvog dana, uzivala, malo slikala za vas, a kako je to izgledalo iz mog ugla i sta sam to kupila, procitajte u nastavku.





Pored brojnih seminara, takmicenja i predavanja, svi posetioci sajma imali su priliku da na jednom mestu kupe mnostvo kozmetickih proizvoda kako za profesionalnu, tako i za kucnu negu lica, tela, kose i noktiju.

Amika stand

Mnoga svetski poznata imena kada je u pitanju nega i stilizovanje kose bili su gosti na sajmu, a ja sam se potrudila da vam na neki nacin prenesem delic atmosfere ;)








Paul Mitchell stand

Wella Professional stand
Kada je nega i oblikovanje noktiju u pitanju, posetioci sajma su imali priliku da kupe sve sto im je potrebno, na jednom mestu, od OPI standa, Ultra Sun-a i Zoya lakova, preko Cristal Nails-a, pa sve do Alexandar Cosmtics-a i meni najdrazih China Glaze lakova(ne znam za vas, ali ja sam primetila da je ovog puta bila oskudnija ponuda China Glaze lakova, jer se secam da je prethodnih godina bila dugacka polica gotovo po duzini celog standa Alexandar Cosmtics-a. Ne znam sta je razlog tome, ali bilo mi je jako cudno).

OPI stand

Pronails stand

Ultra Sun

Cristal Nails stand i velika guzva ;)

...a onda sam se odusevila ugledavsi muskarca koji dizajnira fenomenalne nokte ;)


China Glaze noviteti <3 <3 <3
Kao i svake godine, najvise sam se zadrzala na standu Alexandar Comsetics-a. Volim jer je sve sto mi je potrebno na jednom mestu, veliki izbor pribora za sve namene kada je nega u pitanju, China Glaze lakovi, Macadamia, losioni za telo, Body Drench, NYX, Blush cetkice, Ardell...sve je tu i to u veelikiiiim kolicinama, pravi mali raj ;)



Ashley hranljivi losioni za telo su nesto sto me potpuno osvojilo <3 Nedavno sam u divnom paketu od Alexandar Cosmetics-a dobila testere jednog od ovih losiona i toliko me odusevio da sam pozelela sve da ih kupim u full size varijanti, sto cu i uraditi ;) Zaista svaki fenomenalno mirise,a  miris se na kozi jako dugo zadrzava. Nesto vise o njima citacete vec na blogu ;)
Najvise paznje posetioca privukao je stand NYX-a, sto je bilo i za ocekivati ;)


Ardell trepuske <3 Najbolje ;)

Cudnovati svet Macadamia preparata za negu kose <3 <3 <3



A onda...setajuci i razgledajuci srela sam sestrinu drugaricu kako testira novi stajler na standu Alexandar Cosmetics-a i pristala je da je slikam specijalno za vas, kao i njena drugarica ;)






I za sam kraj, zelim da vam pokazem deo onoga sto sam kupila na sajmu (ostatak kupovine nije namenjen licnoj upotrebi), a o svemu cete vec citati detaljno nakon testiranja, kao sto ste vec i navikle ;) Ovog puta to je bila mala kupovina, ali jako slatka ;)




Da li ste vi posetile sajam kozmetike? Kakvi su vasi utisci?



Love,
Marija

Sunday, April 27, 2014

CHINA GLAZE DANCE BABY

Vec duze vreme na mojoj WL nalazio se China Glaze Dance Baby lak za nokte koji je izasao u okviru prolecne Electropop kolekcije za prolece 2012.godine. U pitanju je prelepa girly pink nijansa, sa hladnim podtonom, boja koja podseca na zvake.




Dance Baby je jedan od onih lakova koji vas prvo osvoje spoljasnjom lepotom, odnosno bojom, a onda i unutrasnjom. Formula ovog laka je iznenadjujuce dobra. Iako apsolutno obozavam China Glaze lakove, nazalost nije savrsena formula svakog od njih. Neki su malo redji pa je potrebno malo vestine kako biste postigli savrseno ujednacenu boju na noktima, ali to nije slucaj i sa ovim. U pitanju je prava krema koja se vrlo lako nanosi, pruzajuci vec u prvom sloju odlicnu pokrivenost, ne ostavljajuci tragove cetkice ni prazna mesta. U drugom sloju dobija intenzivniju boju, ali verujem da ce nekima biti dovoljan i samo jedan, malo deblji sloj laka. Na fotografijama su dva sloja.


*Sve fotografije nastale su na direktnom, prirodnom svetlu


China Glaze lakove za nokte mozete kupiti u distributivnim centrima Alexandar Cosmetics-a sirom Srbije, po ceni od 390 dinara.




Kako vam se cini Dance Baby? Delimo li odusevljenje?


Love,
Marija

Wednesday, April 23, 2014

MARCH FAVORITES

Verujem da ce vecina vas biti zbunjena naslovom ovog posta, jer je post sa martovskim favoritima trebalo da bude objavljen pocetkom ovog meseca i sada je vec vreme za aprilske favorite, ja sam ipak odlucila da vam pokazem sta sam to zavolela tokom marta.


YVES ROCHER CACAO COLLECTION je nesto sto me jako veselilo tokom prenapornog marta. Usled nedostatka slobodnog vremena, ono sto mi je bilo potrebno nakon povratka kuci je svakako topla kupka i predivan, mirisljavi losion za telo.


YVES ROCHER COCOA & RASPBERRY parfimisana kupka je nesto sto morate da probate da biste shvatile moje odusevljenje, reci nisu dovoljne. Vrlo intenzivan, jestiv miris koji su dugo nakon tusiranja zadrzava na kozi. Izuzetno nezna prema kozi, ne isusuje suvu kozu, ne sadrzi parabene u svom sastavu i jako mi je prijala. Svako tusiranje ovom kupkom predstavlja pravi mali hedonisticki cin.
Cena: oko 380 dinara za 300ml.


*Lista sastojaka

YVES ROCHER COCOA & PISTACHIO NUT parfimisani losion za negu tela, za sve ljubitelje slatkasto/jestivih mirisa je apsolutno neophodan. Prava eksplozija mirisa iz bocice koja hidrira kozu, ne ostavljajuci masne tragove, koza ga brzo upija. Dugo nakon nanosenja ostaje mirisni trag na kozi, uz dugi osecaj hidriranosti.
Formula bez parabena.
Cena: oko 520 dinara za 300 ml.



*Lista sastojaka

Bas sam uzivala u ovim poslasticama za kozu i vec napravila zalihe...tako da, drage moje, ukoliko volite ovakve mazalice za telo, obavezno probajte ovu Yves Rocher liniju proizvoda.


BLISTEX LIP BRILLIANCE sam sasvim slucajno primetila u Lilly-u i odlucila da probam. Formula ovog balzama za usne hidrira, ostavljajuci svatlucavi trag sa blagim nagovestajem boje na usnama. Cini da usne izgledaju zdravije, punije i "mekse", a to je svakako ono sto sve mi zelimo ;) Svileni ekstrakti u njegovom sastavu u kombinaciji sa shea buterom pruzaju mekocu i satensku glatkocu. Hijaluronska kiselina je zasluzna za puniji izgled usana. Takodje, sadrzi ulje semenki grozdja, vitamin E i specijalne hidrirajuce komponente, kao i SPF 15. Jako vazna karakteristika ovog balzama, pored svega prethodno navedenog je neodoljivi miris, koji mene podseca na miris Red Bull-a, na neki nacin. Dobijala sam komplimente tokom nosenja ovog balzama, kako nesto predivno mirise...tako da, preporucujem svakako da probate, jer sam sigurna da ce vam se dopasti.


Blagi nagovestaj boje sa suptilnim svetlucavim cesticama

U ponudi imaju i ovaj balzam u formi sjaja, odnosno tecnog balzama.
Blistex balzame za usne mozete kupiti u Lilly i Dm drogerijama, kao i u apotekama, po ceni od oko 230 dinara.


EVELINE DIAMOND HARD AND SHINY NAILS predstavlja tretman za negu i zastitu lomljivih i ispucalih noktiju. Iako moji nokti nisu skloni lomljenju i prilicno su jaki, usled mnogih pozitivnih recenzija mojih dragih blogokoleginica, pozelela sam da probam. Tokom mesec dana koriscenja ovog tretmana zaista sam primetila da su mi nokti mnogo jaci nego inace i da iz nekog razloga, jos brze rastu.
Formula sa titanijumom i dijamantima stvara jak povrsinski sloj preko noktiju koji stiti i jaca nokte, obezbedjujuci im elasticnost i zdrav izgled. 
Iako proizvodjac navodi da se ovaj tretman nanosi svakodnevno, 3 dana, sloj preko sloja, pa se nakon toga uklanja i nanosi ponovo, ja sam ga koristila samo kao bazu za lak i primetila sam poboljsanje. Cak sam ga nosila i samostalno, bez laka preko njega i nokti izgledaju predivno, zdravo i jako. Zaljubljena sam u ovaj tretman i zelim sve da ih probam.
Jedna mala zamerka: Tokom nanosenja primetila sam da ukoliko primaknem lice suvise blizu noktima oci pocnu izuzetno jako da me peku, do te mere da mi krenu suze. Ne znam sta je razlog tome u sastavu ovog tretmana, ali moram da priznam da me po malo brine. Plasim se da nije previse agresivan.
Eveline tretmane za negu noktiju mozete kupiti u Lilly i Dm drogerijama po ceni od oko 280 dinara.



CHINA GLAZE LOVE ;) Kupovinu ovih lepotana sam dugo planirala, ali nikako nisam uspela da ih se setim na mestu kupovine, sve dok nisam namensi krenula po njih ;) Nesto vise o njima, kao sto ste i navikle, bice u posebnim postovima. Reci cu vam samo da sam ih jako zavolela i nosila vrlo cesto tokom marta, a ta ljubav se prenela i u april mesec. Predivne boje, savrsene formule, jednom recju, opsesija :)

Bump In The Night & Dance Baby

*Moram da priznam da mi puno nedostajete, moj blog i komunikacija sa vama, ali verujte mi da je ovo samo period i da se nadam da se uskoro vracam starom tempu...do tad...ljubim vas sve puno i znajte da mislim na vas <3 <3 <3


I za sam kraj, pesma koju sam jako cesto slusala tokom marta, a i aprila, jer je jedna od meni najdrazih, tako nezna i topla, Extreme "More Than Words" <3 Uzivajte :*





Da li ste probale neke od mojih martovski favorita? Kakva su vasa iskustva?


Love,
Marija